مجلس شورای اسلامی
|
|
نمایندگان ادوار
صفحه اصلی » اخبار » گزارش تصویری
0.0 (0)
زارع در تشریح نشست کارگروه آموزش نمایندگان ادوار:
[1396/12/20]

عدالت تحصیلی با حذف کنکور محقق می‌شود/دوره‌های دانش افزایی جایگزین مناسبی برای کنکور  

زارع در تشریح نشست کارگروه آموزش نمایندگان ادوار:

عدالت تحصیلی با حذف کنکور محقق می‌شود/دوره‌های دانش افزایی جایگزین مناسبی برای کنکور

 

رئیس کارگروه آموزش نمایندگان ادوار،گفت:در بُعد عدالت باید تمامی افراد بتوانند با توجه به توانمندی‌ها و شایستگی‌هایی که دارند ادامه تحصیل دهند،این مسئله امکان پذیر نیست مگر اینکه کنکورهای موجود حذف شوند.

عسگر زارع در خصوص جلسه عصر امروز(چهارشنبه 16 اسفندماه) کارگروه تخصصی آموزش و تحقیقات مرکز نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در گذشته حذف کنکور را به عنوان یک ضرورت ملی و تحول در آموزش عالی تصویب کرده‌ایم،اما تعدادی از اعضای کارگروه معتقد بودند که با تحول در آموزش و پرورش، قوانین وزارت کار، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایر وزارتخانه‌ها می‌توانیم در راستای تحول در آموزش عالی موفق باشیم.

رئیس کارگروه تخصصی آموزش و تحقیقات مرکز نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آنچه مسلم است به دلیل اینکه کلیات این طرح را در کارگروه تخصصی تصویب کرد‌ایم می‌خواهیم با بحث‌های مداوم نتایج راه‌گشای تحول و عدالت اجتماعی را کسب کنیم، گفت: عدالت اجتماعی بسیار مهم است، یکی از مباحث این بود دانش آموزی که در روستا امکانات کلاس کنکور را ندارد با دانش آموزی که در مرکز استان قرار دارد و امکانات را در اختیار دارد عدم عدالت است و نمی‌توانند استعدادهای بالقوه خود را بالفعل کنند.

وی با اشاره به اینکه قرار بود انقلاب ما برای پیشرفت و عدالت باشد، ادامه داد: در بعد عدالت باید تمامی افراد بتوانند با توجه به توانمدی‌ها و شایستگی‌هایی که دارند ادامه تحصیل دهند، این مسئله امکان پذیر نیست مگر اینکه کنکورهای موجود حذف شوند و بر اساس آموختن برای فکر کردن و فکر برای آموختن باشد و بدلیل عمیق بودن این مسئله که تفکر اسامی نیز دارد.

زارع با بیان اینکه باید جهانی فکر کنیم و بومی عمل کنیم و از سایر کشورهای جهانی الگوهای لازم را برداریم، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم همانگونه که به کلیات حذف کنکور به عنوان ضرورت رسیده‌ایم جایگزین آن را مشخص کنیم، برخی اعضا اعتقاد دارند دوره‌های دو ساله دانش افزایی برای افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند و برای افرادی که قصد ادمه تحصیل ندارند دوره‌های مهارت افزایی در نظر گرفته شود.

رئیس کارگروه تخصصی آموزش و تحقیقات مرکز نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: باید به جای 4 ساعت کنکور، 24 ماه نظارت و کنترل با شیوه‌های مختلف در نظر گرفته شود تا استعدادهای افراد برای حضور حوزه‌های مختلف مشخص شود.

گفتنی است؛دراین جلسه مجید اکبرنیا ناظر کارگروه تخصصی آموزش و تحقیقات مرکز نمایندگان ادوار در خصوص استرات‍‍ژی،اهداف و آئین نامه کارگروه مطالبی را عنوان کرد./

یادداشت ها
Parameter:316234!model&6312 -LayoutId:6312 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار