مجلس شورای اسلامی
|
|
نمایندگان ادوار
صفحه اصلی » اخبار » گزارش تصویری
2.0 (1)
[1397/08/01]

هشتمین جلسه کارگروه شوراها و امور داخلی نمایندگانی ادوار برگزار شد.  

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز امور نمایندگان ادوار هشتمین جلسه کارگروه شوراها و امور داخلی در مرکز نمایندگان ادوار با حضور اعضای هیات رئیسه بر گزار شد.

در این جلسه ابتدا دکتر حسین نوش آبادی رئیس کارگروه با اشاره به تدوین الگوی پایه اسلامی- ایرانی ،  مبانی و آرمان های پیشرفت و افق مطلوب کشورکه در پنج دهه آینده ترسیم و تدابیر موثر برای دستیابی به آن طراحی شده است گفت:رهبر معظم انقلاب ،مراکز علمی ،نخبگان و صاحب نظران را به بررسی عمیق ابعاد مختلف سند تدوین شده و ارائه نظرات مشورتی در جهت تکمیل و ارتقا این سند فراخواندند.

نوش آبادی با بیان این نکته که سند الگوی پایه چارچوب الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و معرف سیر کلی تحولات ایران در عرصه فکر، علم، معنویت و زندگی به سوی تمدن نوین اسلامی ایرانی در نیم قرن آینده است اظهار داشت: رسالت ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران حرکت ،عقلانی،مومنانه و متعهدانه در جهت ایجاد تمدن نوین اسلامی متناسب با آرمان های بلند اسلامی است. بطوریکه ایران اسلامی تا سال 1444 کشوری پیشتاز در تولید علوم انسانی و فرهنگ متعالی در سطح بین الملل تبدیل خواهد شد ودر میان پنج کشور پیشرفته جهان در تولید اندیشه ، علم ، فناوری ، برخورداری از اقتصاد دانش بنیان،خود اتکا ، مبتنی بر عقلانیت و معنویت اسلامی و دارای یگی از ده اقتصاد بزرگ دنیا خواهد بود و همچنین بر اساس این سند ایران در سال 1444 از نظر سطح تولید پیشرفت  در شمار چهار کشور برتر آسیا و هفت کشور برتر دنیا شناخته می شود. و دارای ویژگی های برجسته جامعه اسلامی و خواستگاه تمدن نوین اسلامی ایرانی خواهد گردید.

  ادامه این جلسه طرح دوفوریتی برگزاری راهپیمایی و تجمعات قانونی که برای بررسی به این کارگروه واگذار شده بود مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضای هیئت رئیسه کارگروه با توجه به اصول مصرحه قانون اساسی و قوانین موجود با بررسی این طرح به صورت عادی در کمیسون های تخصصی مجلس و ارائه نقطه نظرات کارشناسی موافقت کردند.

هشتمین جلسه کارگروه شوراها و امور داخلی نمایندگانی ادوار برگزار شد.
یادداشت ها
Parameter:357807!model&6312 -LayoutId:6312 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار