مجلس شورای اسلامی
|
|
نمایندگان ادوار
صفحه اصلی » اخبار » گزارش تصویری » عمومی
0.0 (0)
نشست کارگروه قضایی و حقوقی نمایندگان ادوار
[1398/07/08]

کارگروه قضایی و حقوقی نمایندگان ادوار تشکیل جلسه داد  

نشست کارگروه قضایی و حقوقی نمایندگان ادوار با حضور حسن زمانی، مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی و بحث در خصوص لایحه اصلاحی قانون تجارت و مسائل روز امروز ( دوشنبه، 8 مهرماه ) در مجلس برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام علوی حسینی ( گرگانی ) رئیس کارگروه قضایی و حقوقی نمایندگان ادوار گفت: یکی از سیاست‌های بسیار خوب دکتر لاریجانی استفاده از نمایندگان ادوار مجلس است بنابراین بر اساس سیاست های مرکز نمایندگان ادوار کارگروهی متناسب با کمیسیون های فعلی مجلس ایجاد شده که یکی از این کارگروه ها قضایی و حقوقی است.

رئیس کارگروه قضایی و حقوقی نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی افزود: هدف از تشکیل کارگروه ها این بود که تمامی لوایح و طرح هایی که به مجلس ارائه می شود پیش از آنکه در کمیسیون مطرح شوند به کارگروه‌ها ارائه شوند تا مورد بررسی دقیق قرار گیرند و کار کارشناسی در مورد آنها انجام شود.

نمایندگان ادوار بر قوانین و طرح ها تسلط و اشراف کامل دارند

وی ادامه داد: نمایندگان ادوار بر قوانین و طرح ها تسلط و اشراف کامل دارند و می توانند بر اساس اندوخته هایی که دارند بسیاری از نواقص طرح ها و لوایح را رفع کنند بنابراین نیاز است از ظرفیت نمایندگان ادوار استفاده بیشتری شود.

علوی حسینی یادآور شد: به طور قطع اگر از تجربیات نمایندگان ادوار برای بررسی لایحه اصلاح قانون تجارت استفاده می شد شاهد انتقادات کمتری نسبت به لایحه بودیم؛ البته از آقای زمانی، مشاور رئیس مجلس خواستیم که با حضور در این نشست دغدغه های نمایندگان ادوار را خدمت رئیس مجلس منعکس و ارائه کند.

نقطه نظرات خود در مورد فعال‌تر شدن کارگروه ها را به مجلس ارائه کنید

در ادامه زمانی، مشاور دکتر لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در این نشست خطاب به نمایندگان ادوار حاضر در نشست با بیان اینکه نقطه نظرات خود در مورد فعال تر شدن کارگروه ها را به مجلس ارائه کنید، گفت: اگر موافق باشید نشست آتی شما را به طور مشترک با یکی از کمیسیون های فرهنگی یا قضایی و حقوقی برگزار کنیم البته اولویت با کمیسیون قضایی است و شما می توانید مشکلات و مسائل خود را در آنجا مطرح کنید.

زمانی ادامه داد: پیشنهاد دوم این است که نیاز است آقای اکبرنیا به عنوان ناظر کارگروه مواردی که در رابطه با طرح ها و لوایح مدنظر شما است را تهیه و به شما ارائه کند.

وی خطاب به نمایندگان ادوار حاضر در نشست با بیان اینکه شما هر کدام از توان بسیار بالایی برخوردار هستید، یادآور شد: می توانید همکاری مناسبی را با کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس داشته باشید؛ خروجی کارگروه باید به گونه ای باشد که هر ماه موضوعی برای ارائه به دکتر لاریجانی داشته باشید  تا از طریق رئیس مجلس به جاهایی که لازم است منعکس شود و خروجی آن برای کشور و مجلس مشخص باشد.

گفتنی است در این نشست به پیشنهاد مجید اکبرنیا، ناظر کارگروه قضایی و حقوقی نمایندگان ادوار مقرر شد نامه ای توسط مرکز نمایندگان ادوار تهیه شده و به امضای روسای کارگروه ها برسد به این عنوان که بر اساس آئین نامه اجرایی کارگروه های تخصصی نظر مشورتی کارگروه تخصصی نمایندگان ادوار در مورد طرح ها و لوایح پیش از رسیدگی در صحن به اطلاع نمایندگان فعلی رسانده شود.

نشست کارگروه قضایی و حقوقی نمایندگان ادوار با حضور حسن زمانی، مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی
نشست کارگروه قضایی و حقوقی نمایندگان ادوار با حضور حسن زمانی، مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی
نشست کارگروه قضایی و حقوقی نمایندگان ادوار با حضور حسن زمانی، مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی
نشست کارگروه قضایی و حقوقی نمایندگان ادوار با حضور حسن زمانی، مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی
یادداشت ها
Parameter:434766!model&6312 -LayoutId:6312 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار