1397/07/08

برگزاری نشست هیات رئیسه کارگروه برنامه و بودجه مرکز امور نمایندگان ادوار  


جلسه هیات رئیسه کارگروه برنامه و بودجه مرکز امور نمایندگان ادوار با حضور دکتر زمانی در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.

به گزارش مرکز امور نمایندگان ادوار روز گذشته نشست هیات رئیسه کارگروه برنامه و بودجه مرکز امور نمایندگان ادوار با حضور دکتر زمانی رئیس مرکز و و مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی  در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.

در این نشست ابتدا گزارشی توسط نائب رئیس کارگروه برنامه و بودجه در رابطه با نحوه معرفی و حوزه اختیارات سازمان بنادر، کشتیرانی و دریانوردی، تاریخچه سازمان‌ها، حمل و نقل دریایی ایران و جهان و کنوانسیون‌هایی که ایران به آنها پیوسته است، ارائه شد.

بنابر این گزارش در این نشست روند حمل و نقل کانتینری بنادر در ایران و بررسی راه‌های ترانزیتی شمال و جنوب – شرق و غرب با محوریت محموله‌های نفتی و غیرنفتی مورد ارزیابی قرار گرفت و محورهای ایمنی در حمل و نقل دریایی و محورهای اصلی سازمان بین‌المللی بنادر تشریح گردید.

ترانزیت کالا از راه دریایی موجب کاهش هزینه‌های حمل و نقل می‌شود

در ادامه دکتر زمانی ضمن تشکر از زحمات کارگروه برنامه و بودجه مرکز نمایندگان ادوار بر اهمیت توسعه استراتژیک بنادر جهت افزایش روابط اقتصادی با سایر کشورها تاکید کرد و افزود:  بسیاری از ترانزیت کالاها و همچنین فرآورده‌های نفتی از کانال حمل و نقل دریایی صورت می‌گیرد و این موضوع از این جهت دارای اهمیت است که با افزایش ترانزیت کالا از طریق راه دریایی می‌توان میزان هزینه‌های حمل و نقل را کاهش داد./

 

 

پایان پیام

 

Parameter:355203!model&6312!print -LayoutId:6312 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار